Спорт & Культура

Léto

Skiareál Špindlerův Mlýn zajišťuje v areálech Svatý Petr a Medvědín letní provoz dvou moderních lanovek s přepravou horských kol. Konečné stanice obou lanovek jsou nejenom výchozím místem turistických tras, ale poskytují i překrásné pohledy na hřebeny Krkonoš včetně pohledu na nejvyšší horu české republiky - Sněžku ( 1602 m ). Špindlerův Mlýn je místem pro turistiku v nadmo?ské výšce 700 - 1400 m.n.m.

V areálu Svatý Petr jsou denní v provozu od května do října tenisové dvorce s možností pořádání turnajů, od června 2001 je v provozu nová sjezdová a dualová trať pro horská kola. Závodní tratě pro horská kola jsou k dispozici pro trénink s využitím dopravy lanovou dráhou Na Pláně. Areály Svatý Petr a Medvědín jsou startovacími místy pro paragliding.

20m od hotelu se nachází – minigolf

150m od hotelu je k dispozici:

Obří houpačka - „stav beztíže a opojné přetížení na jedné z nevyšších houpaček v Evropě.

Jákobův žebřík - spolupráce ve dvou, nebo třech je velmi cenná, protože bez ní se nahoru nedostanete. Jištění zajišťují, členové týmu, nebo naši vyškolení instruktoři.

Vertikální sít s kladinou - přejít kládu zavěšenou ve 13 metrech bez jiné opory, to je opravdu výzva.

Bungeetrampolína - vyzkoušejte si nejrůznější akrobatické prvky, ale bez rizika pádu...

Dětský lanový prolézací hrad s dalšími aktivitami jako je házení míčky na zvířátka, hod kruhy na cíl, kličkovaná apod..

Hotel Westend Hotel Westend
Hotel Westend Hotel Westend
Hotel Westend Hotel Westend

 

Zima

Špindlerův Mlýn je ojedinělý a nabízí perfektní podmínky k zimním sportům . Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn je právem nazýváno hlavním místem zimních sportů v České republice, neboť ve svých vynikajících střediscích  nabízí celkem 6 lanových drah, 12 vleků a 28 km sjezdových tratí. Všechny sjezdovky jsou denně upravované, uměle zasněžované, vhodné nejen pro pokročilé, ale i začátečníky a děti. Lyžažské školy poskytují výuku, půjčovny a prodejny nabízí celé sportovní vybavení.

Areál Medvědín -  má čtyř sedačkovou lanovou dráhu a je  spojen s areálem Horní Mísečky . Není divu , že je  stále více vyhledávaným místem lyžařů, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunci. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu. Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je velmi vhodný areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark určený snowboardistům.

Areál Svatý Petr - je nejvýznamněšjším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně. Každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí. Přímo v areálu jsou v zimní sezóně v provozu tři lanové dráhy a pět vleků. Sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U rampy. S areálem Medvídín je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou SKI BUSU.

Večerní lyžování na Hromovce - v provozu denně od 18.00-21.00 hod - nejdelší večerní lyžování v České republice, v celé délce 1600 m technicky zasněžované. Umělé osvětlení 20-100 LUX umožňuje jednak kvalitní lyžování pro veřejnost tak pořádání závod? FIS za umělého osvětlení.